Wielkość liter:

Kontrast:

Aktualności

Zapisz się do lekarza POZ

Nasz przychodnia Sana zatrudnia zespół lekarzy, świadczących pełen zakres usług w ramach POZ . Na miejscu można wykonać zlecone przez lekarza badania laboratoryjne oraz USG. Zachęcamy Państwa do składania deklaracji w Przychodni (link do wzoru deklaracji) lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) (https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta).

Złożenie deklaracji uprawnia do korzystania z usług w NZOZ SANA w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

W Polsce każda osoba ubezpieczona ma prawo do korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) realizowanych przez lekarza POZ (zwanego także lekarzem rodzinnym lub lekarzem pierwszego kontaktu).  Wyboru lekarza pacjent dokonuje samodzielnie poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji w przychodni, która świadczy tego typu usługi lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP).  Podobnie jest w przypadku wyboru pielęgniarki lub położnej POZ.

Co istotne, przy wyborze nie obowiązuje rejonizacja tzn. że nie trzeba wybierać lekarza w przychodni położonej najbliżej miejsca zamieszkania.  Pacjent ma prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w takiej placówce, która jego zdaniem najbardziej mu odpowiada. Może wybrać placówkę znajdującą się np. w pobliżu miejsca pracy, uczelni lub tę, która cieszy się dobrą renomą.

Szczegóły dotyczące wyboru lub zmiany lekarz POZ na stronie: https://pacjent.gov.pl/artykul/jak-wybrac-lub-zmienic-swiadczeniodawce-poz

Przychodnia Mokotów NZOZ SANA

Poznaj naszą przychodnię lekarską na Mokotowie.
Umów wizytę

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Polityka prywatności (RODO)